Realizace projektu RCOP II - programování a obsluha CNC strojů

rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-realizovane-projekty-rcopV prosinci 2006 byl zahájen projekt Rekvalifikační centrum pro přesné obrábění II - školení lektorů a rozšíření školení v Krnově.

Cílem tohoto projektu je zvýšení účinnosti aktivní politiky zaměstnanosti při zaměstnávání uchazečů a zájemců o zaměstnání a prevence dlouhodobé nezaměstnanosti prostřednictvím zvýšení kvalifikace cílových skupin a získání takových dovedností a profesních znalostí, které umožní efektivní uplatnění na trhu práce.

Pro realizaci projektu bylo vytvořeno partnerství firem DC VISION, s.r.o., Rekvalifikační centrum Opava s.r.o., Specialist Service s.r.o. a Střední školy průmyslové, Krnov, p.o..

 

Projekt Rekvalifikační centrum pro přesné obrábění II - školení lektorů je vzdělávacím projektem spolufinancovaným z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, v rámci něhož budou realizovány tyto rekvalifikační kurzy :

rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-realizovane-projekty-rcop21) "PROGRAMOVÁNÍ A OBSLUHA CNC STROJU" pro cílové skupiny v Moravskoslezském kraji. Jedná se o programování a obsluhu multidimenzionální 3D a 5D strojů v oblasti přesného strojírenství se zaměřením na automobilový a letecký průmysl. Tento kurz bude realizován v průběhu února – dubna 2008.

2) „LEKTOR PROGRAMOVÁNÍ A OBSLUHY CNC STROJU", kterých je na trhu práce v Moravskoslezském kraji obrovský nedostatek. Tento kurz bude realizován v Krnově, kde bude probíhat výuka didaktiky a teorie a v Opavě, kde proběhne praktická část kurzu. Kurz je plánován k realizaci v průběhu dubna – srpna 2007. V rámci projektu vytvoříme 1 lektorské pracovní místo.

 

Tento projekt je vytvořen jako obecně využitelný pro řadu strojírenských podniků, které se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníku s odbornou praxí v oblasti přesného strojírenství. Náplň projektu je v souladu s odbornými normami a požadavky a také trendy dynamicky se rozvíjejícího trhu v oblasti strojírenské výroby.

 

Mezi cílové skupiny tohoto projektu patří:
- osoby dlouhodobě nezaměstnané a osoby ohrožené DN
- zájemci o zaměstnání
- uchazeči o zaměstnání
- zaměstnanci ohrožení nezaměstnaností (pracovníci strojírenských firem procházejících restrukturalizací)

Tento projekt navazuje na náš projekt Phare 2003 RLZ – Rekvalifikacní centrum pro multidimenzionální obrábění, který skončil v červenci roku 2006 a současně také projekt Rekvalifikační pro přesné obrábění, který začal v červnu roku 2006 v Opavě. Do projektu tak můžeme využít již připravené manuály, výpočetní techniku a pomůcky pro výuku, pořízené CNC výukové frézky a soustruh, ale také mimo jiné i naše praktické zkušenosti s realizací kurzů.