Nabídka vyškolených pracovníků na CNC obráběcí stroje

rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-tiskove-zpravy-1vProjekt "Rekvalifikační centrum pro multidimenzionální obrábění" je provozován partnery DC VISION, s.r.o a Strojcar, s.r.o. V současné době probíhá 3. běh rekvalifikací pro nezaměstnané občany Moravskoslezského kraje. Ke dni 31.3. 2006 ukončilo úspěšně 25 uchazečů o práci 2. běh akreditovaného kurzu "Obsluha a programování CNC strojů".

V prvním běhu bylo získalo osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností celkem 16 uchazečů o zaměstnání. V současné době v Rekvalifikačním centru studuje 28 osob. Kurz je akreditován Ministerstvem školství ČR v rozsahu 260 hodin, z toho výrazně nadpoloviční rozsah je praktická výuka na obráběcích CNC centrech. Kurzy trvají celkem 3 měsíce.

 

Výuka probíhá ve třístupňovém cyklu, v první části teoretická příprava a simulace CNC procesů na počítačích. Po zvládnutí teorie a simulací práce soustruhu a frézky na počítači si studenti vyzkoušejí své dovednosti na výukových centrech rakouské firmy EMCO, kde je eliminována možnost poškození z důvodu zatím nízké zkušenosti uchazečů s těmito stroji. To je důležitým aspektem pro překonání strachu studentů z obsluhy velmi drahých CNC center.  V poslední fázi pak pracují na skutečných profesionálních strojích.


rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-tiskove-zpravy-3vZkušenosti z dosavadních kurzů u některých uchazečů ukazují, že doba 260 hodin se pro mnohé studenty jeví jako velice krátká. Za tímto účelem byla studentům nabídnuta možnost rozšířené praxe až 4 hodiny denně pro práci na těchto strojích a studenti této možnosti aktivně využívají. Délka praxe se tak významně rozšiřuje a absolventi těchto kurzů mají mnohem lepší dovednosti, než v případě krátkodobých kurzů. V projektu spolupracujeme s německými partnery z Qualifizierungszentrum v Riese. Testy dovedností pro české studenty se vytvářely ve spolupráci s německými partnery, abychom dosahovali stejných studijních výsledků jako studenti v Německu. Vybraným uchazečům nabízíme i další specializaci na strojní programování výroby včetně CAD/CAM.


V průběhu i po ukončení kurzu je uchazečům poskytnuto pracovní poradenství agenturou RPIC-VIP, s.r.o. Ostrava, provozovatelem Regionální zaměstnanecké agentury, za účelem co nejrychlejšího uplatnění na trhu práce, taktéž zdarma jako součást rekvalifikačního kurzu.

Třetí běh rekvalifikačního kurzu byl zahájen 3.dubna 2006 a bude ukončen v červnu 2006. Do kurzu bylo přijato celkem 18 uchazečů z řad nezaměstnaných v okresech Bruntál, Opava a Ostrava. Kurz je také otevřen pro zaměstnané občany, jimž hrozí ztráta zaměstnání z důvodu restrukturalizace jejich podniku. Zaměstnavatelé z regionu využili této možnosti a již celkem 6 zaměstnaných osob prošlo vyškolením na novou profesi.


rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-tiskove-zpravy-4vV současné době ukončilo úspěšně CNC kurzy 41 uchazečů o práci. V opavském Rekvalifikačním centru již proběhlo několik náborových setkání se zaměstnavateli z regionu, kdy se zaměstnavatelé prezentovali uchazečům ze všech běhů rekvalifikačních kurzů a získali nedostatkovou kvalifikovanou pracovní sílu.

DC VISION, s.r.o. je českou organizací poskytující poradenské služby a trénink v oblastech firemní strategie, štíhlé výroby, studie a poradenství pro rozvoj měst a regionů, podporu podnikání a služeb zaměstnanosti. Strojcar, s.r.o. se sídlem v Opavě je významným českým výrobcem přesných dílů pro letecký a automobilový průmysl.

Další informace pro zájemce o nábor volných CNC pracovníků nebo nabídku CNC rekvalifikací lze získat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo u ing.Stanislava Hoffmanna tel. 553 624 384 .


Projekt je spolufinacován ze zdrojů Evropské unie a státního rozpočtu České republiky.


OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA OPAVA