EU podpořila další vzdělávací kurzy ve strojírenství v Moravskoslezském kraji

rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-tiskove-zpravy-1vSpolečnost DC VISION, s.r.o. zahájila nový dvouletý projekt "Rekvalifikační centrum pro přesné obrábění" ve spolupráci s partnery Rekvalifikační centrum Opava, s.r.o., Specialist Service, s.r.o. Ostrava, Úřady práce v Opavě a Bruntále.

Projekt reaguje na trvalý nedostatek kvalifikovaných dělníků v této oblasti v Moravskoslezském kraji postiženém vysokou nezaměstnaností. Cílem projektu je rekvalifikovat uchazeče pro obor "Programování a obsluha CNC centra". Rekvalifikační kurz získal akreditaci Ministerstva školství ČR. Manažerem projektu je společnost DC VISION, vzdělávací program je připravován ve spolupráci s německými odborníky z Qualifizierungszentrum Riesa-Grossenheim, kteří se podílejí na vzdělávání pracovníků pro přední evropské výrobce automobilů (BMW, Opel, VW aj.).

Tento vzdělávací projekt je vytvořen jako obecně využitelný pro řadu strojírenských podniků, které se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků s odbornou praxi v oblasti přesného strojírenství.
Projekt byl zahájen 1.6.2006, první kurz se bude otevírat v průběhu měsíce srpna 2006, dále 3 kurzy ročně až do poloviny roku 2008.


rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-tiskove-zpravy-3vCelkem bude realizováno 5 běhů kurzů
pro minimálně 80 studentů. Rekvalifikační kurz je určen pro nezaměstnané osoby, které chtějí nalézt nové uplatnění, dále pak pro podniky, které chtějí zvýšit kvalifikaci svých dělníků na nejnovější obráběcí technologie případně změnit kvalifikaci osob ohrožených ztrátou pracovního uplatnění v rámci restrukturalizace firmy. Absolventi kurzu mají možnost pracovat na 5-osých CNC strojích Heidenhain, Deckel Maho, 3-osých Bridgeport nebo ZPS MCFV, dále pak na měřících centrech MicroXcel a dalších digitálních technologiích.

Kurz je zaměřen především na praktické zkušenosti s programováním a obsluhou CNC center. Praktická část bude vedena formou praktického výcviku a koučinku přímo při obsluze CNC strojů na reálných zakázkách s ohledem na směný provoz. Kurzy budou vedeny v Opavě.

 

 

rekvalifikacni-centrum-opava-archiv-tiskove-zpravy-4vPo úspěšném absolvování bude posluchač umět:
- obsluhovat a řídit proces obrábění na strojích s číslicovým řízením (NC a
  CNC)

- kontrolovat a měřit obrobky a ošetřovat pracovní nástroje
- sestavovat, zadávat a provádět korekce programů pro stroje s číslicovým
  řízením.
- programovat CNC centra na příslušném SW vybavení

Absolventi získají celostátně platné osvědčení o absolvování rekvalifikačního kurzu požadovaný tuzemskými i zahraničními zaměstnavateli v oblastech automobilového, leteckého průmyslu a dalších oborů. Zájemci o novou kvalifikaci mohou získat informace o projektu na Úřadech práce v Opavě, Ostravě a Bruntále.

 

Projekt navazuje na úspěšné rekvalifikační kurzy v programu Phare 2003 RLZ, kde více než 90% absolventů kurzu již našlo pracovní uplatnění v tomto novém oboru. Kurzy jsou tak již prověřeny u konkrétních zaměstnavatelů v regionu. V rámci centra se nyní připravují nové akreditované vzdělávací programy také pro profese Měření na CNC měřících centrech, Programování CAD/CAM a řada dalších odborných kurzů. Připravujeme také rozšíření centra praktické výuky do Krnova a Ostravy.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

DC VISION, s.r.o. je českou organizací poskytující poradenské služby a trénink v oblastech řízení změn, inovačního managementu, brand managementu, štíhlé výroby, studie a poradenství pro rozvoj měst a regionů, podporu podnikání a služeb zaměstnanosti. Společnost DC VISION, s.r.o. je členem mezinárodní skupiny Allied Consultants Europe se sídlem v Bruselu se zastoupením v 7 zemích Evropské unie. DC VISION je zastoupena v Národním registru poradců při agentuře CzechInvest.
Další informace o projektu lze vyžádat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.